عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از ظرفیت های صنعتی و اقتصادی آذربایجان شرقی به درستی استفاده نمی شود

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر  گفت: متاسفانه در حال حاضر از تمامی ظرفیت های اقتصادی و تولیدی استان به درستی استفاده نمی شود.
علیرضا منادی که در  سومین همایش رتبه بندی شرکت های برتر منطقه آذربایجان سخن می گفت، با اشاره به وضعیت حساس کشور در حال حاضر و تاکید رهبری نظام بر اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: در شرایط کنونی مقوله صنعت و تولید داخلی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی با اشاره به موقعیت ممتاز جغرافیایی  آذربایجان و امکان ایجاد ارتباط همه جانبه با کشورهای همسایه از جمله قفقاز و اروپا افزود: آذربایجان شرقی و به ویژه تبریز در طول تاریخ با داشتن صنعت گران و تولید کنندگان ماهر و همچنین بازار تبریز و مجتمع ربع رشیدی سرآمد فعالیت های اقتصادی در منطقه بود.
وی بر لزوم مقایسه شاخص های پیشرفت اقتصادی آذربایجان در طول تاریخ با وضعیت فعلی، ادامه داد: در روزگاری از تاریخ، نرخ های جهانی طلا و گندم در تبریز تعیین می شد، ولی در حال حاضر علی رغم پیشرفت هایی که در دو حوزه تولید و صنعت داشته ایم، هنوز هم در بخش اقتصاد کلان کشور مشکلاتی را مشاهده می کنیم.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از زمان صفویه نخبگان اقتصادی و تولید کنندگان تبریزی، حتی در اقتصاد استان هایی همچون سپاهان نقش بسیار مهمی داشتند.
منادی گفت: در سال 93، میزان مالیات دریافتی در آذربایجان شرقی، یک هزار میلیارد تومان بود در حالی که در استان اصفهان، بیش از چهار هزار میلیارد تومان مالیات از تولید کنندگان و صنعتگران دریافت شد.
وی افزود: متاسفانه در حال حاضر از تمامی ظرفیت های اقتصادی و تولیدی استان به درستی استفاده نمی شود .
وی ابراز داشت: آذربایجان بهترین منطقه برای ورود تکنولوژی و فرهنگ اروپایی به ایران است.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم اقتصادی کشور روسیه توسط غرب اظهار کرد:  در روزهای گذشته، واردات گوشت و لبنیات ایران به کشور روسیه آزاد شد و با توجه به اینکه کشور روسیه سالانه حجم بسیار زیادی از مرغ و لبنیات خود به ارزش 40 میلیارد دلار را از غرب تامین می کرد، فرصت بسیار خوبی برای افزایش حجم صادارت جمهوری اسلامی به این کشور آغاز شده است.

تماس با ما


دبیرخانه دائمی : تبریز، کوی ولیعصر، انتهای خیابان شهریار شمالی، 20 متری صفا، ساختمان آموزشی نور،
سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی، کد پستی 5157835733
تلفن مستقیم: 33297646- 041
تلفن: 33333600-041 نمابر: 33325276- 33316375- 041
info@irantac.ir
آذربایجان غربی : ارومیه، خیابان عمار، خیابان حج، 14 متری مدیریت صنعتی، ساختمان آموزشی بلال خیرآور
تلفن: 33466150-044
اردبیل : اردبیل، شهرک کارشناسان، بالاتر از میدان فرهنگ، خیابان مدیریت، ساختمان آموزشی بلال خیرآور، تلفن: 33745851-045
زنجان : زنجان، شهرک کارمندان، فاز دوم، خیابان پنجم، پلاک 676 تلفن: 33440983-024
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز طرح معرفی برترین شرکتها می باشد